Farmy

Z Infinitumgame
Přejít na: navigace, hledání

FARMY

Obecná charakteristika farem

Pro případ, že máte nedostatek materiálů, nebo si jich prostě jen chcete nasyslit více, jsou na mapě objekty, kterým se říká farmy. Farma by se dala asi nejlépe přirovnat k budově produkující určité množství jednoho materiálu a za určitou dobu. Na mapě najdete celkem 6 druhů farem, protože je ve hře 6 základních materiálů.

Sestrelene letadlo.png
Farma produkující kredity se jmenuje Sestřelené letadlo.


Opustena pila.png
Farma produkující dřevo se jmenuje Opuštěna pila.


Betonarna.png
Farma produkující beton se jmenuje Betonárna.


Vrakoviste.png
Farma produkující ocel se jmenuje Vrakoviště.


Opustena rafinerie.png
Farma produkující palivo se jmenuje Opuštěná rafinerie.


Beryliovy dul.png
Farma produkující berylium se jmenuje Beryliový důl.


Pokud na mapě najdete farmu a chtěli byste o ní vědět něco více, jednoduše na ni klikněte, čímž otevřete detail farmy, kde je napsáno jaké množství za jaký čas farma vyprodukuje a také kolik je na farmě ještě zásilek. Pokud již farmu vlastníte, tak po otevření jejího detailu vidíte ještě čas, kdy se z farmy odešle další zásilka do města, ze kterého pocházela jednotka, která ji obsadila. Materiály z farem se do města dostávají klasickými konvoji, dá se tedy předpokládat, že máte-li farmu daleko od města, může jim trvat i několik hodin, než se k Vám dostanou.

Zabírání farem

Pro zabrání farmy, nejdříve otevřete herní, nebo globální mapu a najděte farmu. Až najdete farmu, kterou si budete chtít zabrat, tak k ní pošlete jednotku, je jedno jak velikou, postačí i jedno auto. S jednotkou najeďte na volné pole u farmy a až bude jednotka na místě, tak na farmu klikněte. Po kliknutí se otevře detail farmy, kde uvidíte tlačítko Zabrat farmu, klikněte na něj a farma bude Vaše. Množství farem, které můžete zabrat, závisí na úrovni budovy vašeho Logistického centra ve městě. Farmy pak automaticky odesílají konvoje s materiálmi do Vašeho města. Farmu lze také ukrást jinému hráči, to uděláte stejným způsobem, jako když se snažíte farmu zabrat, jen musíte nejdříve zničit jednotky, které si na farmě vlastník nechal, nechal-li si tam nějaké. Pokud jste dosáhli limitu Logistického centra a nelíbí se Vám, že farmu, kterou by jste rádi vlastnili, vlastní jiný hráč, můžete ho z farmy prostě jen vykázat, což provedete stejně jako při zabírání, či kradení farmy, akorát místo na tlačítko "Zabrat farmu", kliknete na tlačítko Vykázat vlastníka.

Počet farem v závislost od úrovně LC

Počet farem, které může vlastnit jedno město v závislost od úrovně Logistického centra (LC) v daném městě

Úroveň LC Počet farem
Bez LC ve městě 1
1-9 3
10-19 4
20-29 5
30-39 6
40-49 8
50 10

Vytěžená farma

Vytěžená farma zmizí z herní mapy a časem se objeví na jiném místě. Znovuvytvořené farmy mohou, ale nemusí, být bohatší na materiály než ty předchozí.